ThePay – Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin
Zpět do obchodu

Registrace

Ocel a žár

Vážení zákazníci, 

připravili jsme pro Vás sérii článku, v nichž Vás chceme informovat o základních principech ochrany recovery seed.

V každém článku rozepíšeme zkušenosti při různých zkouškách našich produktů.

 

Kryptoplate od Skovo.CZ je zkonstruován z 2mm silné nerezové oceli podléhající normám EN 10028-7. Technika záznamu je lety ověřená praxe. Ražení nebo gravírování příslušným nářadím zajišťuje dlouhodobě možnost uložit informace bez většího poškození např. Číselné označení zbraní (hlaveň, rám), v automobilovém průmyslu, ve strojírenském atd. V dnešní době má i Policie ČR technologie na zjištění zkušební značky a čísel vybroušených na zbraních.

 

Záznam se provede raznicemi o velikosti 4mm nebo pomocí gravírovacího pera.

 

 

Konstrukce Kryptoplate je celistvá s vyznačenými řádky pro celkem 25 privátních klíčů (také pro Monero). Velikostně přizpůsobeno i na dlouhá slova.

 

Do nabídky jsme zařadili i prodej 1ks Kryptoplate ačkoliv doporučujeme zakoupit 2ks a každý záznam privátních klíčů uschovat jinam. Držitel si své seedy může vyrazit 2x (jistota je jistota).

 

Pro test na odolnost požáru jsme navštívili kovárnu a použili kovářskou výheň. Kryptoplate jsme nahřáli na teplotu 1250-1350°C. Usuzujeme podle barvy kovu a také že u čísel 15, 16, 17 po pravé straně na záznamové desce s vyraženými texty vytvořila boule. V tomto bodě testu začala teplota dosahovat teploty tání. Desky jsme již více nenahřívali.

V této chvíli je nebezpečí pro zaznamenaný text teplotní roztažnost.

Ta je u našeho produktu řešena vygravírováním nebo  vyražením do materiálu. Protože při ohřevu se záznam roztáhne a po ochlazení zase smrští na původní velikost s konstrukcí.

Privátní klíče budou trvale poškozeny pouze v případě dosáhne-li kov teploty tání. Dle dostupných informací na internetu dosahuje teplota při požáru kolem 1000-1100°C a kov hoří když je podporován kyslíkem.

 

Fotodokumentace z testů.

Momentka

 

 

20200606_071743

 

Zde vkládáme pro ukázku destruktivní zkoušku materiálu, daný materiál přesáhl teplotu tání a zbylý text je stále čitelný.20210213_082351

 

V dalším článku se podíváme na vliv koroze......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz